SEMPET GERİ DÖNÜŞÜM 2015 yılında 2750 m2’si kapalı alan olmak üzere 6300 m2’lik bir alanda kurulmuş olup, aylık 700 TON/AY  kapasite ve tecrübeli kadrosu  ile çalışmaya başlamıştır. Çevre Bakanlığı’ nın onayı ve Avrupa’daki en ileri teknoloji ile kurulan tesisimiz atık pet şişelerden pet flake(çapak) üretimi yapmaktadır. Ürünlerimiz yurt dışında ve yurt içinde çeşitli sanayi kollarında hammadde olarak kullanılmakta ve çöplükleri dolduran atık ambalaj plastiklerini geri dönüştürerek çevreye ve ülke ekonomisine fayda sağlamaktadır.

VİZYON

SEMPET olarak vizyonumuz; çevre bilincinin yaygınlaşmasının insani bir hassasiyet olduğu kadar, ekonomik dönüşümün ve kalkınmanında en önemli unsurlarından biri olduğu inancını yaygınlaştırmaktır.

Atık maddeleri değerlendirmek suretiyle, ülke ekonomisine dönüşümünü sağlamak, çevre bilincinin yaygınlaşmasına örnek kuruluş olarak öncülük etmektir.

MİSYON
Saygı, dürüstlük, güven, bireysel ve toplumsal sorumluluk ilkelerine bağlı, takım içinde uyum, dayanışma ve işbirliğine önem veren, kurumsallığa inanan, dinamizim ve bağlılıkla firma içi sinerji yaratarak, en üstün başarıyı sağlayan aranılan fırma olmak…